* Results 2018

Posn. Cat. Posn. NAME CLUB Cat TIME
1 1 Ollie Parry Mercia MSEN 1:03:58
2 1 Jack Agnew & Will Kay Mercia JP 1:03:59
4 2 Dominic Jones Mercia MSEN 1:04:46
6 1 Kristan Mckenna & Richard Mckenna Avalanche RC MP 1:05:56
7 1 Paul Jones & Sara Willhoit Mercia MFP 1:06:55
9 3 Michael Bertly SAC MSEN 1:07:42
10 4 Phillip Wilkinson Mercia MSEN 1:08:59
12 2 John Atyeo & Mark Bollom Mercia MP 1:09:49
13 5 Jon Bome Mercia MSEN 1:14:09
14 6 Tim Kieniewilz Mercia MSEN 1:14:12
15 7 Andy Watkins Mercia MSEN 1:14:27
17 3 Wayne Smith & Mathew Bailey Cleobury Mortimer RC MP 1:15:00
18 1 Kevin Francis Shrewsbury AC M50 1:15:02
19 1 Lawrie Jones wrekin orienteers M60 1:16:34
20 8 Carl Aveyard Mercia MSEN 1:17:08
21 2 Hefin Rowlands & Callum Morgan Maldwyn JP 1:17:21
23 2 Mark Agnew Mercia M50 1:17:23
25 1 Mel Price & Rachel Parker Mercia FP 1:19:42
26 2 Dave Farrow & Nicola Richards Mercia MFP 1:19:54
28 1 Jim Tinnion Mercia M40 1:21:51
29 2 Adrian Pickles Mercia M60 1:22:10
30 2 Tom Yeomans U/A M40 1:22:26
31 3 Virgil Barton & Deborah Millington Barlick Fell Runners MFP 1:22:51
33 3 Paul Gresty Shropshire Shufflers M60 1:22:52
34 3 Guy Holloway Bayston Hill Salad dodgers M40 1:23:44
36 4 Robert Sharam & Simon Phillips Whitchurch Whippets MP 1:24:05
37 5 Mark Hill & Adrian Clark Mercia MP 1:24:18
39 4 Edward Halliwell Helsby RC M40 1:24:25
40 3 Richard Collins & Matthew Collins Oswestry Olympians JP 1:24:31
42 6 Dave Clarke & Rob Kerr Mercia MP 1:25:33
44 7 Victor Belmonte Torres & Christopher Burling U/A MP 1:26:01
46 1 Mel Funnel Shropshire Shufflers WSEN 1:26:17
47 5 Chris Bowen U/A M40 1:26:36
48 3 John Taylor Mercia M50 1:27:39
49 2 Lou Williams & Leonie Keeling Oswestry Olympians FP 1:28:35
51 4 Mark Pearson U/A M50 1:29:45
52 5 Karl Lewis Tipton Harriers M50 1:30:18
53 6 Michael Arthur Shropshire Shufflers M50 1:30:39
54 4 Martin Copus & Lizzie Cockle Maldwyn Harriers MFP 1:30:48
56 7 Edward Pomfret U/A M50 1:32:40
57 5 Sami Key & Darren Beale U/A MFP 1:32:47
59 8 Andy Perry & Ed Goldsmith U/A MP 1:33:05
61 4 Charlie Holland Shropshire Shufflers M60 1:33:54
62 9 Nigel Pritchard & Gary Marsay Shropshire Shufflers MP 1:34:09
64 6 Edward Davies & Suzanne Rowlands Maldwyn Harriers MFP 1:34:29
66 7 Melissa Turnbull & Phillip Turnbull Maldwyn Harriers MFP 1:35:37
68 8 Tim Jones Croft Ambrey M50 1:35:48
69 8 Rachel Butler & Martin Green Maldwyn Harriers MFP 1:36:13
71 9 Helen Owen & Garry Jones Maldwyn Harriers MFP 1:36:28
74 10 Clive Morgan & Caroline Morgan Maldwyn Harriers MFP 1:37:23
75 9 Paul Dainty Mercia M50 1:37:41
76 10 Mark Griffiths u/a M50 1:38:20
77 6 Mark Glater Shropshire Shufflers M40 1:39:18
78 10 Charlie Sandwell & Calvin Wright Shropshire Shufflers MP 1:39:24
80 1 Rachael Bateman Mercia W40 1:39:45
82 4 Matt Hodgson & Ollie Hodgson SyTri JP 1:41:07
84 11 Christopher Garbett & Jo Biffin Oswestry Olympians MFP 1:43:49
86 12 Gill Evans & Richard Paddock SAC MFP 1:44:31
87 3 Kim Braznell & Sue Howarth Mercia FP 1:45:04
90 4 Melanie Bermingham & Charlotte Bermingham Chase harriers FP 1:45:08
91 11 Sandy Mackenzie & Ian Vaun Mercia MP 1:45:11
93 11 Tim Hockley U/A M50 1:45:27
94 9 Jamie Smalley U/A MSEN 1:45:39
95 12 Allan Hall Tipton Harriers M50 1:46:00
96 13 Tommy Corfield & Margaret Herbert SyTri MFP 1:46:44
98 5 Louise Bibbings & Louise Bromley Telford Harriers FP 1:47:08
100 14 Rhys Jenkins & Carrie Jenkins U/A MFP 1:47:11
102 5 Christopher Huss Shropshire Shufflers M60 1:47:33
104 5 Justin Shirra & Joe Dunn SyTri JP 1:48:52
105 12 Rob Jones & Paul Ingram SyTri MP 1:50:50
107 6 Michael Cook U/A M60 1:51:36
108 13 Phil Hayes u/a M50 1:51:48
109 15 Tracy Hughes & Ifan Jones Maldwyn Harriers MFP 1:52:24
112 6 Tina Usherwood & Claire Liversage Eryri Harriers FP 1:53:23
114 16 Rachel Williams & Ben Wood Maldwyn Harriers MFP 1:53:53
115 2 Rebecca Tate Helsby RC W40 1:55:03
116 17 Edward Craig & Becky Haydock U/A MFP 1:56:27
120 18 Vaughan Griffiths & Terri Jones U/A MFP 2:01:19
121 19 Eloisa Simoes & Andrew Griffiths U/A MFP 2:01:28
122 7 Julie Dean & Rachel Leigh Pontesbury Number 1 Ladies FP 2:01:38
124 20 Anita Pasko & Rafal Pasko Shropshire Shufflers MFP 2:01:57
126 1 Gill Otto Shropshire Shufflers W60 2:02:16
127 3 Deb May Pontesbury Number 1 Ladies W40 2:02:17
129 21 William Cork & Helen Grime Shropshire Shufflers MFP 2:03:46
131 13 Daren Hall & John Milner Shropshire Shufflers MP 2:03:47
133 6 Daniel Jones & Callum Jones Shropshire Shufflers JP 2:07:20
134 1 Humphrey Dunn & Daisy Dunn SyTri FJP 2:07:57
136 10 Jack Davis Mercia Fellrunners MSEN 2:08:03
137 7 Chris Price U/A M60 2:08:13
138 2 Alistair Mitchel & Kate Mitchel SyTri FJP 2:08:16
141 22 Craig Henn & Jenny Henn Henry’s Harriers MFP 2:09:02
142 23 Sophie Whittingham & John Whittingham SW Sports Performance MFP 2:09:41
145 24 Karen Brayne & Charles Brayne U/A MFP 2:10:25
146 25 Dave Prescott & Amanda Prescott Bridgnorth RC MFP 2:11:51
148 26 Caroline Farr & Graham Chidley Dolly Mixtures MFP 2:11:57
151 14 David Clarke & Michael Burton LDWA MP 2:20:25
153 8 Janic Curtis & Biddy Cole Mercia FP 2:24:10
154 1 Stephanie Mackey U/A W50 2:24:24
156 27 Justine Ellory & Ricki Clarioni U/A MFP 2:26:38
157 1 Geoff Sproson LDWA M70 2:27:50
158 28 Steve Perls & Jayne Turner U/A MFP 2:28:30
160 9 Rachel Bollom & Leena Cowell Mercia FP 2:31:27
162 8 Mick Boulton U/A M60 2:39:07
163 29 Colin Cooper & Julie Cooper U/A MFP 2:41:49
165 30 Frances Kay & Tim Kay U/A MFP 2:54:41
167 31 Tony Green & Janet Kay U/A MFP 2:56:44
169 2 John Sproson Mercia M70 2:58:10
171 10 Vicky Turnbull & Dani Baur U/A FP 3:37:27