* Results 2017

Poss In Cat NAME CLUB Cat TIME
1 1 Ollie Parry Mercia MSEN 1:03:06
2 2 Chris Atherton Ambleside AC MSEN 1:07:01
3 3 Philip Wilkinson u/a MSEN 1:07:13
4 4 Sam Robertts East Sunderland ac MSEN 1:08:22
5 1 Richard McKenna & Kristan McKenna Shropshire Shufflers MP 1:08:23
6 2 Richard Bacon & Joel Chidley TORQ MP 1:13:06
7 5 Matt Eardley Market Drayton RC MSEN 1:13:12
8 1 Tim Davies Mercia M40 1:13:22
9 3 Billy Starling & Joe Starling Mercia MP 1:13:22
10 1 Amanda Wright Birchfield Harriers W40 1:16:14
11 4 Kevin Sandwith & Mark Hill U/A MP 1:16:41
12 5 Mark Agnew & William Kay Mercia MP 1:17:08
13 6 Richard Evans Sytri MSEN 1:19:07
14 1 Oli Cox & Jules Toone Cox & Toone MFP 1:19:27
15 1 Richard Price Sedgley Striders MU23 1:20:17
16 6 Simon Phillips & Rob Sharam Whitchurch Whippets MP 1:20:40
17 2 Neal Bailey Mercia M40 1:21:57
18 3 Nicholas Pollock Shropshire Shufflers M40 1:22:04
19 7 Matthew Jenneson Ludlow Runners MSEN 1:23:06
20 2 Virgil Barton & Deborah Millington Barlick FR MFP 1:23:37
21 1 Lawrie Jones wrekin orienteers M60 1:24:18
22 1 Bruce Blackman Shropshire Shufflers M50 1:25:36
23 4 Daniel Hartshorne U/A M40 1:26:32
24 2 Nigel Jeff Buxton AC M50 1:26:40
25 5 Paul Bowes Shropshire Shufflers M40 1:26:50
26 3 Nick Dixon U/A M50 1:27:18
27 4 Alex Rankin Shropshire Shufflers M50 1:27:24
28 5 Mark Pearson U/A M50 1:27:32
29 7 Matt Cooper & Trevor Osbourne Stourbridge RC MP 1:27:40
30 6 Paul Beeson Maldwyn Harriers M50 1:28:07
31 6 Nigel Pritchard Shropshire Shufflers M40 1:28:31
32 8 Glyn Fletcher & Rob Martin Maldwyn Harriers MP 1:28:44
33 2 Nicola Richards Mercia W40 1:29:00
34 7 Mike Arthur Shropshire Shufflers M50 1:29:06
35 8 Chris Harvey U/A MSEN 1:29:08
36 1 Melanie Funnell Shropshire Shufflers WSEN 1:29:09
37 9 Guy Holloway & Jim Hamner Bayston Hill Salad dodgers MP 1:29:16
38 10 Bradley Gurney & Joseph Manley Mercia MP 1:29:38
39 7 Charlie Sandells Shropshire Shufflers M40 1:30:38
40 3 Karen Gibbons & Pete Lowe-Werrell Bridgnorth RC MFP 1:31:14
41 8 Adrian Clark Mercia M50 1:31:15
42 11 Justin Shirra & Matt Hodgson sy Tri MP 1:31:44
43 9 Anon U/A MSEN 1:32:29
44 12 David Beasley & Ian Woodhouse Mercia MP 1:32:31
45 13 Simon Cole & Ellis Brayne U/A MP 1:34:28
46 8 James Hurrell U/A M40 1:35:41
47 4 Paul Cadman & Amber Cadman-Gibb Mercia MFP 1:36:33
48 3 Alison Hartshorne U/A W40 1:36:35
49 14 Peter Cooke & Ryan Cooke Mercia MP 1:37:23
50 15 Michael Bastow & Peter Deboer Oswestry Olympians MP 1:38:08
51 5 Graham Chidley & Corinna Chidley Mercia MFP 1:38:37
52 9 David Clarke Bridgnorth RC M50 1:39:34
53 16 Glyn Williams & Dave Rouse Croft RC MP 1:39:49
54 10 Scott Mathers U/A MSEN 1:39:52
55 9 Sandy Mackenzie Mercia M40 1:40:20
56 10 Eddie Pomfret U/A M50 1:40:49
57 11 Steve Bajic Mercia M50 1:41:02
58 1 Melanie Bermingham & Charlotte Bermingham Chase Harriers FP 1:41:16
59 2 Neil Collins Ludlow M60 1:41:26
60 17 Edward Andrews & Alex Cooper U/A MP 1:41:32
61 6 Louise Dermont & Mark Bayliss Shropshire Shufflers MFP 1:41:59
62 18 Alec White & Peter Nesbitt Oswestry Olympians MP 1:43:00
63 1 Janet Jeffreys U/A W50 1:43:08
64 12 Dave Farrow Mercia M50 1:43:28
65 19 Bob Johnson & Mark Bramall u/a MP 1:43:29
66 13 Tim Jones U/A M50 1:44:19
67 3 Andrew Davey U/A M60 1:44:52
68 20 Bob Evans & Andy Scott U/A MP 1:45:06
69 21 Daniel Jones & Chris Bowen Shropshire Shufflers MP 1:45:19
70 7 Biddy Cole & Steve Cole Mercia MFP 1:45:36
71 22 Ian Vann & Maurice Reid Newport & District MP 1:45:39
72 2 Helen Woodvine & Hannah Beardall U/A FP 1:46:02
73 11 Andy Woodvine U/A MSEN 1:46:06
74 8 Kim Braznell & James Baird Mercia MFP 1:46:21
75 23 Phil Hayes & Dave Egglestone Padmore Plodders MP 1:46:28
76 14 Paul Culley-Davies Croft Ambrey M50 1:46:44
77 9 Frank Atherton & Ali Dolphion Mercia MFP 1:47:00
78 2 Sarah Hall U/A W50 1:49:24
79 12 Jason Hartwright U/A MSEN 1:50:20
80 24 Ian Richards & Ian Ford Shropshire Shufflers MP 1:51:15
81 10 Sue Block & Kevin Adams sy Tri MFP 1:51:22
82 4 Helen Croule Shropshire Shufflers W40 1:51:56
83 11 Steve Turk & Gill Evans Shrewsbury AC MFP 1:52:08
84 5 Yvonne Williams Ludlow W40 1:52:23
85 25 Charlie Holland & Gerry Marsh Shropshire Shufflers MP 1:52:35
86 3 Leonie Keeling & Lou Williams Oswestry Olympians FP 1:54:06
87 2 Nerys Law East Sunderland ac WSEN 1:54:51
88 4 Michael Burton LDWA M60 1:56:14
89 12 Clare Huntington & Ben Huntington U/A MFP 1:58:28
90 4 Traharn Chidley & Caroline Chidley Chidley Gals FP 1:59:25
91 13 Paul Dainty & Sandra Dainty Mercia MFP 2:03:54
92 5 Chris Price U/A M60 2:05:11
93 14 Andrew Griffiths & Eloisa Simoes U/A MFP 2:05:20
94 6 Leslie Smith U/A M60 2:05:23
95 15 Sarah Cole & Matthew Cole U/A MFP 2:05:47
96 16 Craig Henn & Jenny Henn U/A MFP 2:06:53
97 17 Jack Tavernor & Becky Tavernor u/a MFP 2:07:24
98 3 Sharon Davies Mercia WSEN 2:07:54
99 18 Owen Lloyd & Miriam Palmer u/a MFP 2:07:59
100 26 Darren Hall & John Milner Shropshire Shufflers MP 2:08:15
101 19 Sal Tonge & Tim Hockly U/A MFP 2:10:00
102 1 Gill Otto Shropshire Shufflers W60 2:10:24
103 5 Deb May & Elle Hartley U/A FP 2:10:48
104 6 Wendy Jane Walton & Rachel Leigh U/A FP 2:11:38
105 27 Don Hale & Dave Nichols Mercia MP 2:11:48
106 10 Alaistair Drummond U/A M40 2:12:13
107 7 Polly Gibb & Flower Gibb Mercia FP 2:12:50
108 20 Alistair Mitchell & Kate Mitchell SyTri MFP 2:17:56
109 21 Humphrey Dunn & Daisy Dunn Sy Tri MFP 2:18:57
110 8 Rebecca Blackman & Sophie Peach Shropshire Shufflers FP 2:26:14
111 22 Emma Blake & Sam Robson u/a MFP 2:27:17
112 7 Gordon Trevor Shrewsbury AC M60 2:30:47
113 28 James Block & Dave Andrews u/a MP 2:38:08
114 1 Geoff Sproson LDWA M70 2:42:43
115 4 Helen Corrin Wrekin Orienteers WSEN 2:43:38
116 23 Annette Martin-Jones & Jerry Martin-Jones U/A MFP 2:46:29
117 24 Andrew Perkins & Kath Perkins U/A MFP 2:47:19
118 2 John Sproson Mercia M70 2:54:49
119 3 Chris Bowen U/A M70 3:10:43
120 25 Val Swingler & Ian Price Shropshire Shufflers MFP 3:11:16

__________☺__________

Vn:11.30_27/11/17

Advertisements